Topmet – oświetlenie LED, jakie są rodzaje profili kątowych?

Do stabilnego umieszczenia taśm ledowych zaleca się użycie odpowiedniego rodzaju profili np. z marki Topmet. Oświetlenie LED cieszy się dużą popularnością zarówno w domach prywatnych, jak i przestrzeni publicznej, przemyśle. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru profili kątowych?

Profile kątowe Topmet – Oświetlenie LED – zalety użycia listw

Do podświetlenia witryn sklepowych wnęk, narożników zaleca się użycie profili kątowych Topmet. Oświetlenie LED to sposób na skuteczne zaakcentowanie wyjątkowości danego pomieszczenia, oświetlenia mebli. Listwa kątowa nie tylko stabilizuje taśmę, ale także pełni funkcję radiatora – odprowadzając ciepło od diod w użyciu. Ważne jest, aby planując budowę systemów podświetlania liniowego zdecydować się na produkty sprawdzonego producenta, takiego jak marka Topmet. Oświetlenie LED tylko wtedy będzie pełniło funkcję ozdobną, gdy każdy najmniejszy element konstrukcyjny będzie pasował do następnego zarówno pod względem kolorystycznym, jak i konstrukcyjnym – zapewniając idealne przyleganie diod do podłoża.

Profile kątowe Topmet – Oświetlenie LED w narożnikach

Przyklejając taśmy bezpośrednio do podłoża, chcąc podświetlić obszar roboczy pod kątem 45, 60 czy 90 stopni bez profilu LED nie jesteśmy w stanie dopilnować właściwego jej ułożenia. Profile LED kątowe dostępne są zarówno w wąskich wersjach o szerokości 10 mm, jak i grubsze mające aż 27 mm. Chcąc zbudować oświetlenie diodowe w narożnikach warto sięgnąć po profile kątowe Topmet. Oświetlenie LED kierunkowe, stworzone dzięki odpowiedniemu ich montażowi pozwala np. uzyskać wygodne i proste oświetlenie blatów i przestrzeni roboczych w kuchni, ustawiając snop światła pod konkretnym wybranym przez nas kątem. Dzięki występowaniu w kilku wariantach kolorystycznych, w połączeniu z odpowiednio dobranym kloszem LED o różnej przepuszczalności światła, można stworzyć unikalne efekty oświetleniowe.